Zabawki jako prezent dla chłopców- zabawki dla chłopców

Lalka Barbie to najbardziej znana lalka na świecie. Od wielu lat jest wymarzonym prezentem dziewczynek, tych małych i tych trochę starszych. Na czym polega jej magia?

Lalka, która podbiła świat

Historia lalki Barbie sięga końca lat 50 ubiegłego wieku. Co ciekawe, została stworzona w Stanach Zjednoczonych, przez córkę polskich emigrantów Ruth Handler. Pierwsze lalki Barbie zaprojektowano jako blondynkę i brunetkę. Barbie ma postać młodej kobiety, co było wówczas na rynku lalek absolutną nowością. Z tego też powodu sądzono, że pomysł się nie przyjmie, jednak stało się inaczej. Lalki Barbie zyskały ogromną popularność, która trwa do dzisiaj.

Barbie w wielu odsłonach

Podstawowy model lalki pozostał taki sam, chociaż przez lata zmieniał się jej charakter. Lalki Barbie prezentowały różne zawody, związane były z konkretnymi zainteresowaniami, okolicznościami, świętami itp. Lalki zyskały różny odcień skóry, różną długość i kolor włosów, odrębne rysy twarzy. Pojawiły się modele przedstawiające m.in. bohaterki filmów i seriali, piosenkarki, a także wersje interaktywne lalek Barbie.

Wyjątkowa lalka dla wyjątkowych dzieci

Wiele współczesnych lalek Barbie powstało z myślą o integracji dzieci, uwzględniając ich wyjątkowość. Obecna Barbie może mieć problem z cerą, nadwagą, może mieć różny kolor skóry, a nawet poruszać się na wózku inwalidzkim. Producent stara się wyjść naprzeciw dziecięcym oczekiwaniom, dzięki czemu lalki Barbie nie tracą na popularności i wciąż są jednym z najchętniej wybieranych prezentów dla dziewczynek.

Dodatki, akcesoria i ubranka

Powstało już wiele tańszych lalek wzorujących się na Barbie. Jednak oryginalne lalki Barbie są zdecydowanie wyższej jakości, a ich ceny coraz bardziej przystępne. Kupując lalkę na prezent dla dziewczynki, można wybrać spośród wielu modeli. Może to być pojedyncza lalka, lalka z akcesoriami, a także dodatki dla Barbie, takie jak domek, samochód, zwierzęta itp. Należy też pamiętać o dodatkowych ubrankach, bo przebieranie Barbie to największa frajda!

Zabawa lalką Barbie:

– rozwija wyobraźnię i zmysł estetyki

– uczy projektowania strojów i dodatków

– kształtuje zdolności manualne

– pomaga wyrazić emocje